Jdi na obsah Jdi na menu
 


                        Kurkovi - Turinovi

                               Číslo popisné 19/ parcelní číslo 8/

 

 

   Chalupa byla postavena kolem roku 1750. V roce 185O zde bydlel Josef Kurka,dále pak Josef a Marie Mrštíkovi.Od nich chalupu koupil Josef Turina s manželkou Marií, roz.Šoltovou z č. 8.Kromě tří dcer, provdaných do Semína, Svítkova,Kozašic a zřejmě i dalších dětí, měli syna Josefa.

   Josef Turina měl za manželku Marii roz. Sůrovou z Bezděkova. Měli děti :Aloise, Josefa, Marii, Boženu, Annu, Pavlu, Alberta a Ladislava. Alois zemřel v 19.letech po operaci slepého střeva, byl svobodný,Josef se vyučil pekařem, pracoval ve Vídni a jako vězeňský dozorce v Jihlavě, Marie byla prov. Uhlířová do Tábora, Božena sloužila ve Vídni, kde zemřela, Anna, prov. Panchartkova do Vyšehněvic, Pavla, prov. Černá do Svítkova, Bert byl absolvent VŠ lesního a vodního hospodářství a oženil se a pracoval v Jindřichově Hradci. Ladislav se vyučil truhlářem, pracoval ve Vídni a později převzal hospodářství.Obrazek

   Ladislav Turyna s manželkou Marií, roz. Kočovou ze Svinčan hospodařili přibližně na 6 ha polí a luk, měli les, koně, později vola jako tažný dobytek, i ostatní hospodářské zvířectvo.

Měli dvě dcery, Marii a Olgu.